Застосування лікарських косметичних засобів у комплесному лікуванні розацеа
DOI:
https://doi.org/10.14739/2409-2932.2018.1.123725Ключові слова:
лікарські косметичні засоби, розацеа, дерматоз, біологічно-активні речовиниАнотація
Мета роботи – проаналізувати відомості наукової літератури щодо етіології, патогенезу, класифікації та методів корекції розацеа. Здійснити маркетингове дослідження фармацевтичного ринку лікарських косметичних засобів, визначити основні групи біологічно активних речовин у їхньому складі.Матеріали та методи. У процесі дослідження проаналізувати фармацевтичний ринок України на доступність лікарських косметичних засобів (цінова політика виробника) та склад біологічно активних речовин.
Результати. Лікарські косметичні засоби (ЛКЗ) для шкіри, що схильна до куперозу та розацеа, представлені продукцією українських виробників та іноземних фірм із Франції, Канади, Польщі, Російської Федерації. Французькі антикуперозні ЛКЗ представлені такими фірмами-виробниками: Avene, La Roche, Ducray, Uriage, Lierac, Nuxe, українські – Stop Cuperoz, польські – Clarena, Канада представлена виробником Galderma, російські – Кора.
При огляді біологічно-активних компонентів ЛКЗ, представлених на ринку, видно, що вони включають велику кількість екстрактів, вітамінів, ефірних, рослинних олій, органічних кислот, а також запатентовані комплекси. Переважно це речовини, що проявляють протизапальну, венотонізуючу, протинабрякову дію, зменшують проникність судин і зміцнюють стінки капілярів. Як косметичні форми обрано гелі, лосьйони, тоніки, емульсії, молочко, креми та термальна вода.
Висновки. На підставі аналізу даних фахової літератури встановлено основні причини виникнення, патогенез розацеа (куперозу) та методи його корекції. У процесі дослідження застосували статистичний і порівняльний методи. В результаті дослідження ринку антикуперозних засобів встановлено, що ЛКЗ представлені закордонними фірмами виробниками, переважну більшість яких становить французька (75 %). 1wц8,8 % цих ЛКЗ становлять виробники Канади, Польщі та РФ. Українські ЛКЗ представлені фірмою ООО «НПО» ФітоБіоТехнології» – 6,25 %. Серед лікарських форм переважають креми. Також є емульсії, тоніки, молочко, термальна вода, маски, гелі та лосьйони. Встановлено групи основних біологічно-активних речовин у складі антикупецрозних ЛКЗ. Виявлено, що національний ринок України має можливість впровадження нових лікарських форм як вітчизняного, так і закордонного виробництва.
Посилання
(2017) Rozatsea na oblychchi – pershi symptomy, stadii, prychyny ta mozhlyvi uskladnennia [Rosacea on the face - the first symptoms, stages, causes and possible complications]. Visnyk zdorovia. Retrieved from http://vashaibolit.com.ua/3439-rozacea-na-oblichch-persh-simptomi-stadyi-prichini-ta-mozhliv-uskladnennya.html. [in Ukrainian].
(2016) Rozatsea: prychyny, symptomy i likuvannia rozatsea na oblychchi [Rosacea: Causes, Symptoms and Treatment of Rosacea on the Face] Berezhit zdorovia. Retrieved from http://meduk.net.ua/archives/10077. [in Ukrainian].
Rozatsea [Rosacea]. Evromedprestizh. Retrieved from http://www.policlinica.ru/rozatsea.html. [in Russian].
O’lкhovskaya, A. B., Kobets, M. N., & Felonenko, L. S. (2011) Marketynhove doslidzhennіa vitchyznіanoho rynku likuvalnoi kosmetyky [The marketing researches to medical cosmetics in the the domestic market]. Upravlinnia, ekonomika ta zabezpechennia yakosti v farmatsii, 3(17), 63–67. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).