Редакційний штат

Головний редактор

Панасенко Олександр Іванович

Панасенко Олександр Іванович, доктор фармацевтичних наук (15.00.02), професор, завідувач кафедри природничих дисциплін для іноземних студентів та токсикологічної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: синтез нових біологічно активних речовин похідних 1,2,4-триазоліл-3(2H)-тіонів для створення оригінальних лікарських засобів. Під його керівництвом захищено 11 кандидатських робіт, 6 докторських дисертацій. Панасенко О. І. автор більш ніж 1100 друкованих робіт, в тому числі 82 авторських свідоцтв і патентів України. Є співавтором двох лікарських антивірусних препаратів – 1% трифузол та 1% авестим, які застосовуються у ветеринарній практиці.

Заступники головного редактора

Доценко Сергій Якович

Доценко Сергій Якович, доктор медичних наук (14.01.11), професор, завідувач кафедри внутрішніх хвороб №3 Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів:

Каплаушенко Андрій Григорович

Каплаушенко Андрій Григорович, доктор фармацевтичних наук (15.00.02), професор, завідувач кафедри фізколоїдної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: синтез нових біологічно активних речовин похідних 1,2,4-триазол-3(2H)-тіонів для створення оригінальних лікарських засобів.

Відповідальний секретар

Карпенко Юрій Вікторович

Карпенко Юрій Вікторович, кандидат хімічних наук (02.00.10), асистент кафедри природничих дисциплін для іноземних студентів та токсикологічної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: синтез нових біологічно активних речовин похідних 1,2,4-триазоліл-3(2H)-тіонів і 1,3,4-оксадіазол-2(3H)-тіонів в поєднанні з азольними гетероциклами для створення оригінальних лікарських засобів.

Редакційна колегія

Розділ "Медична хімія"

Е. Л. Тарасявічюс, Lithuania

А. М. Дашевський, Germany

Дженнаро Пагано, Italy

Роланд Франкенбергер, USA

Колесник Михайло Юрійович

Колесник Михайло Юрійович, доктор медичних наук (14.01.11), професор, професор кафедри сімейної медицини, терапії, кардіології та неврології ФПО, доктор медичних наук, офіційно сертифікований експерт з ехокардіографії Європейського товариства кардіологів Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: удосконалення ранньої діагностики ураження міокарда ЛШ та підвищення ефективності лікування чоловіків із ГХ та порушеннями метаболізму глюкози на підставі визначення деформаційних властивостей міокарда.

Є. Л. Михалюк, Україна

Клара Шертаєва, Республіка Казахстан

З. Б. Сакіпова, Республіка Казахстан

О. С. Никоненко,  Україна

Бушуєва Інна Володимирівна

Бушуєва Інна Володимирівна, доктор фармацевтичних наук (15.00.01), професор, завідувачка кафедри управління і економіки фармації та фармацевтичної технології Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: проводить маркетингові та фармакоекономічні дослідження ветеринарних лікарських засобів для лікування гінекологічних захворювань великої і дрібної рогатої худоби та вірусних захворювань птиці; фармакотехнологічні і фармакоекономічні дослідження щодо створення ветеринарних лікарських засобів для профілактики і лікування захворювань тварин і птиці.

Мазур Іван Антонович

Мазур Іван Антонович, заслужений діяч науки і техніки України, доктор фармацевтичних наук (15.00.02), професор, професор кафедри фармацевтичної хімії, керівник НВО «Фарматрон» Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: розробив і впровадив у медичну практику ЛП: Тіотріазолін (різні лікарські форми), Тіоцетам, Тіодарон, Індотрил, Кардіотрил, а також ветеринарні препарати: Вірутрицид, Імзауф, Трикаптол, Азокаптрин, Віразол, Диверцид, Вітурол, Тіопротектин. Автор близько 900 наукових праць, у т.ч. — 304 патентів, 7 монографій. Підготував 12 докторів та 32 кандидатів наук.

Б. С. Зіменковський, Україна

Ігор Муха, Польща

Л. В. Деримедвідь, Україна

Александрова Катерина Вячеславівна

Александрова Катерина Вячеславівна, доктор хімічних наук (02.00.03), професор, завідувачка кафедри біологічної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: цілеспрямований синтез БАС у ряді похідних імідазолу, пурину, ксантину, дослідження їх реакційної здатності та механізмів хімічної взаємодії, встановлення зв’язку між хімічною структурою, фізико-хімічними властивостями та біологічною активністю, розроблення оптимальних препаративних методів синтезу похідних пурину (у тому числі лікарських речовин та реагентів з 3-метилксантином).

І. Ф. Бєленічев, Україна

О. В. Мазулін, Україна

Коваленко Сергій Іванович

Коваленко Сергій Іванович, доктор фармацевтичних наук (15.00.02), професор, завідувач кафедри органічної та біоорганічної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: синтез масивної комбінаторної бібліотеки похідних хіназоліну, дослідження їх біологічної дії, поглибленого вивчення найбільш перспективних сполук, опрацювання технології лікарської форми та методів контролю якості.

В. В. Гладишев, Україна

О. В. Ганчева, Україна

Васюк Світлана Олександрівна

Васюк Світлана Олександрівна, доктор фармацевтичних наук (15.00.02), професор, завідувачка кафедри аналітичної хімії Запорізького державного медичного університету.

Коло наукових інтересів: спектрофотометричний та хроматографічний аналіз фармацевтичних препаратів

Vasiuk Svitlana

Розділ "Питання медицини та біології"

В. А. Візір, Україна