Аналіз споживання препаратів групи S01E – протиглаукомні препарати та міотичні засоби
DOI:
https://doi.org/10.14739/2409-2932.2014.3.34259Ключові слова:
споживання, лікарські засоби, глаукомаАнотація
У сучасних умовах глобального демографічного старіння населення питання щодо збереження та зміцнення здоров’я людей похилого та старечого віку постає дуже гостро. З метою визначення особливостей і тенденцій споживання населенням України протиглаукомних препаратів і міотичних засобів здійснили аналіз показників їх продажів (2009–2012 рр.) у натуральному і грошовому вимірах. Дослідили споживання вітчизняних та іноземних препаратів цих груп, а також динаміку споживання кожної групи. Виявили, що за період 2009–2012 рр. обсяг продажів протиглаукомних препаратів і міотичних засобів у натуральних показниках збільшився на 11,08%, а у грошових – на 45,07%. Лідером за обсягом продажів у грошових одиницях є група S01EE – «Аналоги простагландинів», а в натуральних – група S01ED – «Блокатори β-адренорецепторів».
Посилання
Zhakhalova, S. (2006). Farmacevticheskij rynok Ukrainy: metodologiya issledovaniya. Marketingovye issledovaniya v Ukraine, 5(18), 57–65. [in Ukrainian].
Infornatsiino-poshukova systema «Derzhavnoho reiestru likarskykh zasobiv Ukrainy» Retrieved from http://www.drlz.kiev.ua.
Kovalenko, V. N., & Viktorov, A. P. (Eds.) (2009) Kompendium 2009 – lekarstvennye preparaty [Compendium 2009 – drugs]. Kyiv: MORION. [in Ukrainian].
Kotvickaya, A. A., Pastukhova A. A. (2013). Problema stareniya naseleniya v Ukraine i Rossii. [The aging of the population in Ukraine and Russia]. Nauсhnye vedomosti Belgorodskogo gosudarstvennogo universiteta, 11(154), 22/2, 5–9. [in Russian].
Nesterov, A. P. (2008). Glaukoma: osnovnye problemy, novye vozmozhnosti [Glaucoma: the main challenges and new opportunities]. Vestnik oftalmologii. 1, 3–5. [in Russian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).