Суб’єкти та підстави юридичної відповідальності у фармацевтичній сфері України
DOI:
https://doi.org/10.14739/2409-2932.2018.3.145258Ключові слова:
юридична відповідальність, фармацевтична діяльність, злочин, правопорушенняАнотація
Мета роботи – визначення суб’єктів правовідносин, що виникають під час застосування заходів юридичної відповідальності за порушення фармацевтичного законодавства та підстав її застосування.
Матеріали та методи. Матеріалом дослідження є сучасна нормативно-правова база фармацевтичного сектора галузі охорони здоров’я, а також судова практика щодо притягнення до відповідальності порушників фармацевтичного законодавства. Протягом роботи використовували методи інформаційного пошуку, аналізу, систематизації та узагальнення.
Результати. На підставі аналізу запропоновано для дальшої наукової дискусії та обговорення групу суб’єктів юридичної відповідальності у фармацевтичній сфері.
Висновки. Юридична відповідальність суб’єктів фармацевтичних правовідносин є надзвичайно важливим чинником запобігання посяганням на законні права громадян щодо забезпечення якісними, безпечними та доступними лікарськими засобами, виробами медичного призначення. До основних груп суб’єктів юридичної відповідальності у фармацевтичній сфері правопорушень належать фармацевтичні працівники; аптечні заклади; суб’єкти господарювання, що здійснюють діяльність у фармацевтичній і суміжних із нею галузях; посадові особи Державної служби України з лікарських засобів і контролю за наркотиками та інших державних контрольних і правоохоронних органів.
Посилання
Terzi, O. S. (2008) Rozvytok istorii idei pravovoi derzhavy [The Development of the History of the Idea of Legal State]. Nauka, relihiya, suspilʹstvo, 1, 148–152. [in Ukrainian].
Aristotel'. (1997) Politika. Afinskaya politiya. Seriya: «Iz klassicheskoho naslediya» [Policy. Athenian Polity. Series: From the Classical Heritage]. Moscow: Myslʹ. [in Russian].
Vitruk, N. V. (2009) Obshhaya teoriya yuridicheskoj otvetstvennosti [General theory of legal liability]. Moscow: Norma. [in Russian].
Statystychna informatsiia za 2017–2018 rik [Statistical information for 2017–2018 year]. Ofitsiinyi sait Heneralʹnoi prokuratury Ukrainy. Retrieved from https://www.gp.gov.ua/ua/stst2011.html?dir_id=113653&libid=100820&c=edit&_c=fo [in Ukrainian].
Nersesyanc, V. S. (1999) Obshhaya teoriya prava i gosudarstva [General Theory of Law and the State] Moscow: Norma–Infra. [in Russian].
Chernykh, V. P. (Ed.) (2010) Farmatsevtychni pratsivnyky [Pharmaceutical workers]. Farmatsevtychna entsyklopediia. Kyiv: Morion. [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).